Relacja z dnia drugiego(+ zapowiedź trzeciego) Netia Off Camera

Kultura

 

Relacja z dnia drugiego, Festiwalu Netia Off Camera:

Drugi dzień Festiwalu przywitał nas na szczęście, nieco lepszą pogodą, niż pierwszy. Zza chmur wyszło słońce, a kina plenerowe w końcu zaczęły mieć rację bytu. Co zatem wydarzyło się w drugim dniu?

Spotkania:

Na Miasteczku Filmowym serię wywiadów rozpoczęło spotkanie z Maciejem Musiałem, aktorem serialowym, który opowiadał, że chciałby wpływać na młodych ludzi by obudzić w nich wrażliwość oraz chęć pomocy innym. Mówił także o tym jak znaleźć balans pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym. Następnie Olivier Janiak, poprowadził rozmowę z The Magic Y, twórcą internetowym, zajmującym się sztuczkami karcianymi. Mówił on o początkach swojej kariery, udzielał rad jak rozwijać w pierwszych miesiącach działalności swój kanał na YouTube, oraz dzielił się własnymi doświadczeniami.

Pokazy specjalne:

O 19:00 w Kinie pod Baranami, odbył się pokaz filmu “Szatan kazał tańczyć” z udziałem twórców, pojawiła się m.in odwtórczyni głównej roli - Magdalena Berus. Widzowie mieli okazję, już po seansie, zadać pytania twórcom i porozmawiać z nimi. Dzięki temu, każdy mógł wyciągnąć z filmu, tyle ile potrzebował.

Filmy:

“Kamper” -  opowieść o młodych ludziach, którzy mimo, że żyją ze sobą w związku, to nie potrafią szczerze porozmawiać, przez co wiecznie są skłóceni. Jest to niejako obraz całego młodego pokolenia, które nie chce walczyć o zmianę swojego losu, a raczej swobodnie mu się poddaje, czekając gdzie zaprowadzą ich fale życia. Reżyser wcale nie idealizuje młodego pokolenia, wręcz przeciwnie, jasno wskazuje, że sami są winni swojej sytuacji - przez lenistwo, nieodpowiedzialność i chęć chodzenia na skróty. Tytułowy “Kamper” to właśnie nickname, głównego bohatera, testera gier, zanurzonego w świecie wirtualnym, bardziej niż w prawdziwym życiu. “Kamper” to przede wszystkim próba diagnozy stanu współczesnej młodzieży.

Pokazy plenerowe - Wczoraj odbyły się także pokazy plenerowe czyli “Moonlight” na Placu Szczepańskim oraz “Magia w blasku księżyca” nad Wisłą. Oprócz tego odbyły się także pokazy na dachach hoteli, a rejs barką został niestety odwołany, ze względu na wczorajsze warunki atmosferyczne.

 

Zapowiedź dnia trzeciego!

Co nas czeka dzisiaj? Wychodząc na zewnątrz można zaśpiewać słowa piosenki Boba Dylana “Ile razy człowiek, musi spojrzeć w górę, by móc ujrzeć słońce?”(oryginalnie - niebo). Niestety deszcz znowu o sobie przypomniał, ale może to tylko chwilowe? Mamy taką nadzieję, bo znowu czeka nas wiele ciekawych wydarzeń, a ładna pogoda jest do tego niezbędna.

Spotkania w Miasteczku Filmowym:

12:00 - Katarzyna Rosłaniec, reżyserka głośnego tytułu “Szatan kazał tańczyć”, który bierze udział w “Konkursie Polskich Filmów Fabularnych” a wczoraj miał premierę w Pałacu pod Baranami.

14:30 - “Na gałęzi”, czyli Marcin Łukański, twórca internetowy, youtuber, który po krótkiej rozmowie, poprowadzi warsztaty “Jak ruchy kamery wpływają na emocje widza”

16:00 - Jacek Braciak, znany i uznany aktor, filmowy oraz serialowy. Na Festiwalu możemy go zobaczyć w “Wołyniu” oraz “Kamperze.

Pokazy specjalne:

18:15 w Ars Reduta odbędzie się pokaz “Placu Zabaw” (reż.Bartosz Kowalski), wraz z udziałem twórców. Jest to film opowiadający o dorastaniu polskich nastolatków, tzw. “gimbazy”, mówiąc językiem poetów. Mocno angażująca produkcja, pokazuje okrucieństwo drzemiące w dzieciach, a także problemy współczesnego społeczeństwa. Bilety są jeszcze dostępne, więc warto!

Pokazy filmowe:

Czyli na co warto pójść?

12:45, Kino ARS - Reduta

“Columbus” - film z konkursu głównego, opowiadający o rodzącym się uczuciu między dwoma jednostkami, których życie mocno doświadczyło. Reżyser Kogonada, kreśli opowieść o zagubieniu, lęku ale również i miłości.

15:15, Kino ARS - Reduta

“Ostatnia Rodzina” reż.Jan A.P Matuszyński, jeśli ktoś jeszcze nie widział słynnej historii rodziny Beksińskich, to dzisiaj ponownie ma na to szansę. Matuszyński w swoim debiucie tworzy historię, po której, co najmniej przez kilkanaście minut, trzeba usiąść i zastanowić się nad tym, co właśnie wydarzyło się na ekranie. Film bierze udział w Konkursie Głównym.

18:00, Kino Ars Aneks

“Sztuka kochania” reż Maria Sadowska - “głośna historia Michaliny Wisłockiej, jednej z najpopularniejszych seksuolożek PRLu”, jak mówi główny slogan promujący film. Rewelacyjna rola Magdaleny Boczarskiej(również gościa festiwalu) sprawia, że zarówno dobra historia jak i świetne wykonanie, tworzą niesamowity efekt.


A wieczorem, o 21, warto wybrać się na Plac Szczepański("Dzikość serca") oraz Nad Wisłę("Co nas kręci, co nas podnieca") 

 

Drukuj
0 Komentarze
}

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Przeczytaj rowzniez

  • Kultura
Wielkimi krokami zbliża się jeden z najbardziej wyczekiwanych letnich festiwali w Polsce. 4 sierpnia Katowice zostaną, jak co roku, sercem muzyki alternatywnej. Co tym razem oferuje nam OFF Festiwal?
Na 12. edycji OFF Festivalu w Dolinie Trzech Stawów pojawią się m.in. PJ Harvey, Feist, Swans, Shellac, Talib Kweli Live, Beak>, The Black Madonna i Jessy Lanza, a Polskę reprezentować będą m.in.
Wywiad z Ablem Korzeniowskim podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.
Wywiad z Bartłomiejem Topą zrealizowany podczas Netia Off Camera.
  • Kultura
Wywiad z Janem Matuszyńskim, reżyserem "Ostatniej Rodziny" w ramach festiwalu Netia Off Camera
  • Kultura
Podsumowanie festiwalowych aktywności podczas Netia Off Camera!
  • Kultura
Wywiad z Dawidem Ogrodnikiem w ramach Festiwalu Netia Off Camera 2017.