Festiwal Off Camera, relacja z dnia trzeciego(+zapowiedź czwartego)

Kultura

 

Festiwal Netia Off Camera, wystartował - niczym Krakowski Maraton - szybko, konkertnie i angażując tysiące uczestników. Ta metafora nie jest użyta bez powodu, trzeci dzień festiwalu pokrył się bezpośrednio z wspomnianym Maratonem, przez co zarówno dojazd na miejsce został utrudniony, a Rynek Główny wypełniony tysiącami uczestników. Nie przeszkodziło to jednak w festiwalowych aktywnościach, a wczoraj mogliśmy zobaczyć:

Spotkania:

Katarzyna Rosłaniec, reżyserka m.in jednego z filmów konkursowych “Szatan kazał tańczyć”, przybliżyła uczestnikom swoje motywacje, a także jej podejście do sztuki. Temat jej filmów są młodzi ludzie, często balansujący na granicy zabawy, a uzależnienia, ponieważ uważa to za bardzo istotny problem, na który należy zwracać uwagę. Reżyserka wyjaśniła także genezę tytułu “Szatan kazał tańczyć”, podczas kręcenia ujęć w Berlinie, znaleźli napis o takiej treści, na jednym z tamtejszych barów.

Na gałęzi - młody twórca internetowy, przybliżył widzom magię ruchów kamery. Na wielu przykładach zaprezentował, różne metody używania kamery w filmach lub serialach. Na spotkanie przyszło wielu zainteresowanych, co jednak nie może dziwić, w końcu temat dotyczył filmu, czyli tematu dla którego wszyscy tu jesteśmy.

Spotkanie z Jackiem Braciakiem, nie odbyło się.

 

Zapowiedź dnia czwartego:

Spotkania w Miasteczku Filmowym:

12:00 - Spotkanie z Dawidem Ogrodnikiem, aktor znanym między innymi z “Ostatniej rodziny”, lub “Jesteś Bogiem”, które można oglądać podczas Festiwalu.

16:00 - Jacek Dehnel i Vicent Severski, czyli uznani pisarze i scenarzyści.

14:30 - Lovelajf, blogerka i podróżniczka, opowiadająca co trzeba zrobić, aby odbyć interesującą podróż.

Panele dyskusyjne:

12:00 - „Dobra literatura to podstawa: książka-film-serial, czyli romanse wielkiego i małego ekranu z literaturą”, Małopolski Ogród Sztuki.

Pokazy specjalne:

Wspomnienie lata” w reżyserii Adama Guzińskiego, historia młodego chłopca, którego łączy bardzo silna relacja z matką.

Pokazy filmowe:

Na co warto pójść?

12:45, Kino Pod Baranami

“Przebudzeni” - Obraz utopijnego społeczeństwa z przyszłości. Ludzie zostali całkowicie pozbawieni emocji, dzięki czemu usunięto wszelką przemoc i zbrodnie. Ci, którzy zachowali resztki uczuć zostali napiętnowani przez społeczeństwo i muszą żyć w ukryciu. Wstrząsający obraz o dehumanizacji i alternatywnej wizji przyszłości.

18:00, Kino ARS Aneks

“Wordly Girl” - Zasady surowego życia w społeczeństwie Świadków Jehowy, to główny wątek tego filmu. Nastoletnia Giulii wychowuje się w otoczce wszechobecnego kaznodziejstwa i działania na rzecz wspólnoty. Gdy w końcu poznaje, jedną z niewielu osób, które okazują jej zainteresowanie, musi wybrać między społecznością, a nowym światem, który się przed nią otwiera.

21:30, Kino pod Baranami

“The woodpeckers” - Opowieść o młodym mężczyźnie,Julianie, który trafia do więzienia na Dominikanie. Żeby przetrwać musi znaleźć silnych sprzymierzeńców, a zdobywa ich, dzięki pełnieniu roli “łącznika” z damskim więzieniem i przebywającą tam partnerką, jego głównego “opiekuna”. Jak to często w takich chwilach bywa, między nimi - Julian a więźniarką - zaczyna tworzyć się więź, której się nie spodziewali...

A wieczorem, w Kinie ARS, maraton drugiego sezonu "Wersal.Prawo krwi."

 

Drukuj
0 Komentarze
}

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Przeczytaj rowzniez

  • Kultura
Wielkimi krokami zbliża się jeden z najbardziej wyczekiwanych letnich festiwali w Polsce. 4 sierpnia Katowice zostaną, jak co roku, sercem muzyki alternatywnej. Co tym razem oferuje nam OFF Festiwal?
Na 12. edycji OFF Festivalu w Dolinie Trzech Stawów pojawią się m.in. PJ Harvey, Feist, Swans, Shellac, Talib Kweli Live, Beak>, The Black Madonna i Jessy Lanza, a Polskę reprezentować będą m.in.
Wywiad z Ablem Korzeniowskim podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.
Wywiad z Bartłomiejem Topą zrealizowany podczas Netia Off Camera.
  • Kultura
Wywiad z Janem Matuszyńskim, reżyserem "Ostatniej Rodziny" w ramach festiwalu Netia Off Camera
  • Kultura
Podsumowanie festiwalowych aktywności podczas Netia Off Camera!
  • Kultura
Wywiad z Dawidem Ogrodnikiem w ramach Festiwalu Netia Off Camera 2017.